رول‌ لمینتی فودگرید

رول‌ های لمینتی فودگرید

رول‌ لمینتی فودگرید، در حال حاضر، همه صنایع مختلف از روش‌ های متنوعی برای بسته بندی محصولات خود استفاده می‌کنند تا کیفیت محصول در زمان عرضه به مشتری حفظ شود. به همین دلیل، اهمیت بسته بندی و حفاظت محصولات بسیار مهم است. یکی از صنایع که نیاز به توجه ویژه به نوع بسته بندی و کیفیت آن از لحاظ فودگرید دارد، صنعت مواد غذایی است. رول‌های لمینتی فودگرید مثالی از بسته بندی‌های پرکاربرد در این صنعت هستند، زیرا ویژگی‌های لازم برای حفظ ارزش غذایی را دارا می‌باشند. در این مقاله، با رول لمینتی فودگرید آشنا خواهیم شد.

توجه شما به نوع بسته بندی و کیفیت آن در صنعت مواد غذایی بسیار حائز اهمیت است. بسته بندی صحیح با استفاده از رول‌های لمینتی فودگرید از ارزش غذایی محصولات حفاظت می‌کند و به عنوان یکی از روش‌های پرکاربرد در این صنعت شناخته می‌شود. رول‌های لمینتی فودگرید دارای ویژگی‌های مناسبی برای حفظ کیفیت و ارزش غذایی محصولات هستند.

در این مقاله، با رول لمینتی فودگرید آشنا خواهیم شد و ویژگی‌های آن را بررسی خواهیم کرد. با همراهی ما در این مقاله، می‌توانید بیشتر درباره نقش مهم رول لمینتی فودگرید در صنعت مواد غذایی بدانید.

معرفی رول لمینتی فودگرید

بسته‌ بندی‌ های فودگرید، که نوعی فیلم پلاستیکی با کیفیت هستند، با ضخامت‌های ۵۰ تا ۲۵۰ میکرون و عرض‌های ۴ تا ۱۲۰ سانتیمتر به بازار عرضه می‌شوند. این پلاستیک‌های فودگرید از اکسیداسیون و خوردگی محافظت می‌کنند و به همین دلیل، در تماس مستقیم با مواد غذایی، ارزش غذایی ماده حفظ می‌شود. به عبارت دیگر، رول لمینتی فودگرید در تماس با غذا، هیچگونه انتقال مواد آسیب‌زا و شیمیایی را ایجاد نمی‌کند و سلامت مصرف‌کنندگان را به خطر نمی‌اندازد. بنابراین، بسته‌بندی مواد غذایی با رول لمینتی فودگرید با نشان فودگرید، تضمین‌کننده اطمینان خاطر مصرف‌کنندگان است. این رول‌ها معمولاً در رنگ‌های سفید، مشکی، طلایی، متالیک نقره‌ای و غیره، به صورت چاپی یا ساده در دسترس هستند.

با توجه به گستردگی صنایع غذایی و استفاده گسترده از رول لمینتی فودگرید، بسیاری از تولیدکنندگان این محصول را بر اساس سفارش مشتریان در ابعاد، ضخامت و ویژگی‌های فیزیکی مورد نیاز تولید می‌کنند. این اقدام باعث می‌شود رول بسته‌بندی مواد غذایی با محصولات تولیدی سازگاری بیشتری داشته باشد و نیازهای مشتریان را برآورده کند.

رول لمینتی OPP-CPP

رول لمینتی فودگرید با جنس‌های متنوعی تولید می‌ شود. و نمونه‌ های محبوب آن عبارتند از OPP و CPP. این رول‌های مواد غذایی به صورت مات و شفاف با ویژگی‌های منحصر به فرد خود در شرایط مختلف کاربرد دارند. رول لمینتی OPP-CPP فیلم‌های پلاستیکی فودگریدی هستند که می‌توان از آن‌ها برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی تر و خشک، نان و غلات، غذای آماده یا نیمه‌آماده و غیره استفاده کرد.

رول لمینتی OPP

رول لمینتی OPP یک ورق نازک از جنس پلی پروپیلن است که با استحکام و مقاومت بالا به بسته‌بندی مواد غذایی کمک می‌کند. این نوع رول لمینتی در انواع متالایز، صدفی، مات و شفاف در دسترس است. رول‌های OPP متالایز، با حضور پودر فلزی مانند آلومینیوم، سطحی براق دارند و مقاومت بالایی در برابر نور خورشید دارند. بنابراین، می‌توان از نمونه متالایز رول لمینتی OPP برای بسته‌بندی محصولاتی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، استفاده کرد.

رول لمینتی CPP، رول‌ لمینتی فودگرید

رول لمینتی CPP به طور معمول برای افزایش استحکام بسته‌بندی‌های دیگر مانند OPP استفاده می‌شود. این رول دارای سهولت در دوخت و چاپ است که باعث می‌شود بسته‌بندی مواد غذایی با استفاده از رول لمینتی این نوع، کیفیت بالاتری داشته باشد.

رول لمینتی OPP-CPP به طور کلی نوعی رول لمینتی فودگرید OPP است که با لایه‌ای نازک از CPP تقویت شده است و در برابر عوامل مختلف مقاومت کافی دارد. این حالت از رول لمینتی فودگرید جلوی ورود هر نوع ماده شیمیایی پلاستیکی به ماده غذایی را می‌گیرد و سلامت آن را حفظ می‌کند.

تفاوت رول بسته بندی مواد غذایی از دیگر نمونه‌ ها

روشن است که در بازار رول‌های پلاستیکی در انواع متنوعی وجود دارند، اما فقط نمونه‌های فودگرید آنها برای نگهداری مواد غذایی مناسب هستند. پلیمرهای استفاده شده در تولید پلاستیک، از منومرهایی تشکیل شده‌اند که در شرایط محیطی مختلف، قابلیت جدایی دارند. به عبارت دیگر، اگر رول بسته‌بندی مواد غذایی از پلاستیک نامرغوب تولید شود و در شرایط محیطی نامناسب مانند دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین قرار گیرد، احتمال ورود برخی از منومرها به مواد غذایی وجود دارد. به همین دلیل، با طراحی رول لمینتی فودگرید مانند OPP-CPP، سعی شده است تا این ضعف را برطرف کرده و از ورود مواد آسیب‌زا به غذا جلوگیری شود. در این حالت، ارزش غذایی محصولات حفظ می‌شود تا سلامت مصرف‌کنندگان تضمین شود.

قابلیت چاپ رول لمینتی فودگرید

صنعت مواد غذایی یکی از صنایع محبوب در کشور ما شناخته می‌شود، زیرا محصولات تولید شده توسط این صنعت نیازهای روزمره مردم را برطرف می‌کنند. به همین دلیل، علاوه بر توجه به کیفیت بسته‌بندی، طرح و رنگ بسته‌بندی نیز باید مدنظر قرار گیرد. رول لمینتی فودگرید قابلیت چاپ به روش‌های مختلف را دارد و این قابلیت باعث افزایش جذابیت محصول و افزایش فروش آن می‌شود. عملاً چاپ روی رول لمینتی فودگرید یک روش تبلیغاتی است که در ادامه با روش‌های مختلف آن آشنا خواهید شد.

چاپ فلکسو: در این روش چاپ، از دو دستگاه سیلندر مرکزی و استک برای چاپ روی رول لمینتی فودگرید استفاده می‌شود. دستگاه سیلندر مرکزی با فاصله چاپی کمتر، کیفیت بالاتری را به ارمغان می‌آورد. برای انجام چاپ با این روش، طرح مورد نظر روی کلیشه ژلاتینی حک می‌شود و سپس توسط دستگاه بر روی رول لمینتی قرار می‌گیرد.

چاپ هلیوگرافی: این روش چاپ، یک روش تخصصی برای رول‌های پلی پروپیلن است که با استفاده از کلیشه‌های فلزی و جزئیات بالاتر، کیفیت بهتری از چاپ طرح را بر روی بسته‌بندی نشان می‌دهد.

هر یک از روش‌های ذکر شده، با توجه به دقت دستگاه و کلیشه‌های استفاده شده، کیفیت و هزینه‌های متفاوتی برای چاپ روی رول بسته‌بندی مواد غذایی دارند. بنابراین، برای انتخاب روش مناسب، باید به بودجه و نیازهای محصولات تولیدی توجه کنید.

جمع بندی رول‌ لمینتی فودگرید

بسته‌ بندی رول لمینتی فودگرید یکی از انواع بسته‌بندی‌ های پلاستیکی است که در صنایع مواد غذایی استفاده می‌ شود. این نوع بسته‌ بندی فودگرید با نمونه‌ های معمولی تفاوت‌ های قابل توجهی دارد و از ورود مواد شیمیایی به غذا جلوگیری می‌کند، امکان حفظ سلامت آن را فراهم می‌ کند. یکی از نمونه‌های پرکاربرد رول لمینتی فودگرید، OPP-CPP است که در این مقاله به بررسی آن پرداخته‌ ایم. برای انتخاب این نوع بسته‌ بندی، بهتر است به ویژگی‌ های محصولات غذایی خود توجه کنید و در نهایت محصولی را سفارش دهید که با نیازهای مجموعه شما سازگار باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *