رول-پلاستیک-بسته-بندی

جهت محافظت و بسته بندی مواد غذایی ، اغلب از رول پلاستیک بسته بندی استفاده می شود . اجزای سازنده ی اصلی این رول های پلاستیکی ، اغلب از پی وی سی می باشد . این محصول پرکاربرد در اغلب صنایع همچون صنعت ...


جهت محافظت و بسته بندی مواد غذایی ، اغلب از رول پلاستیک بسته بندی استفاده می شود . اجزای سازنده ی اصلی این رول های پلاستیکی ، اغلب از پی وی سی می باشد . این محصول پرکاربرد در اغلب صنایع همچون صنعت بسته بندی استفاده می شود .

رول پلاستیک بسته بندی

سلفون بسته بندی ، اصطلاحی عمومی است که برای بسته بندی مواد مختلف استفاده می‌شود . منظور از سلفون ، پلاستیک نازکی است که در حوزه بسته بندی محصولات صنعتی و یا بسته بندی مواد غذایی به کار گرفته می‌شود . بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی که به آن فیلم شیرینگ نیز گفته می‌شود ، یک پلاستیک نازک است که معمولاً برای آب‌ بندی و ایمن‌ سازی مواد غذایی در ظروف و برای تازه نگه داشتن مواد درون بسته‌ها استفاده می‌شود . یکی از بازار هایی که سلفون بسته بندی بیشترین اهمیت را در آن دارد ، صنایع غذایی است . این نوآوری شگفت‌ انگیز پلاستیکی هر روز به مشاغل کوچک ، متوسط و بزرگ کمک می‌کند تا با کاهش هزینه‌ ها و افزایش ماندگاری محصولات خود ، کیفیت و کاهش ضایعات غذا را افزایش دهند . مزایای استفاده از این ابزار بسته بندی هم برای مشاغل و هم برای مشتری ، غیر قابل چشم‌ پوشی است . در حال حاضر سلفون بسته بندی در کشور ما و سایر کشور ها یک ماده بسیار کاربردی و محبوب است . اگرچه سلفون‌های بسته بندی ، قابل حمل و ارزان قیمت هستند و می‌توانند ماندگاری مواد غذایی را برای مدت طولانی‌ تری بالا برده و آن‌ ها را تازه نگه دارند ، اما چندین مورد وجود دارد که هنگام خرید باید به آنها توجه شود . رول پلاستیک بسته بندی و یا به عبارتی سلفون بسته بندی مواد غذایی ، در رول‌ های جداگانه و در وزن‌ های مختلف تولید و فروخته می‌شوند .

از تجهیزاتی که در صنایع مختلف پرکاربرد می باشد ، رول پلاستیک ها می باشند . از این رو در چند نوع ضخیم …

اجزای سازنده

در حال حاضر سلفون بسته بندی نایلونی در ایران و سایر کشورهای جهان به عنوان یکی از محصولات پلاستیکی بسیار پرکاربرد مورد مصرف قرار می‌گیرد ، بنابراین اجزای سازنده ی آن نیز به طور گسترده تولید می شوند . اگرچه سلفون غذا قابل حمل و ارزان قیمت است و می‌تواند ماندگاری مواد غذایی را برای مدت طولانی تری بالا ببرد و آن‌ها را تازه نگه دارد ، اما موارد مهمی وجود دارند که در هنگام خرید سلفون باید به آن‌ ها توجه داشته باشید . اگر اجزای سازنده ی مشما بسته بندی از پلاستیک‌ های غیر قابل بازیافت باشد ، می‌تواند به ایجاد بحران بزرگتر آلودگی پلاستیک کمک ‌کند . بنابراین شما باید همیشه محصولی را انتخاب کنید که قابل بازیافت بوده و آلودگی زیست محیطی ایجاد نکند . رول پلاستیک بسته بندی و یا به عبارتی سلفون بسته بندی عمدتا از جنس پی وی سی (پلی وینیلیدن کلراید) تولید می‌شود . البته با پیشرفت فناوری ، روز به روز این مواد گسترده‌ تر می‌شوند ، به طوری که در سال‌های اخیر سایر گزینه‌ ها هم به عنوان مواد اولیه تولید رول سلفون محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند . محبوب‌ترین این گزینه‌ها در سال‌های اخیر پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) بوده است . این مواد در مقایسه با مواد قدیمی بهتر و با کیفیت‌ تر هستند و از همه مهمتر ، برای بدن انسان‌ ها نیز ایمن‌تر و بدون خطر هستند . متریال‌های قدیمی با توجه به ترکیبی کلریدی که داشتند ، سلامت انسان را تهدید می‌کردند ، این در حالی است که LDPE ساختار متفاوتی دارد و برای سلامتی انسان تهدیدکننده محسوب نمی‌شود .

رول-پلاستیک-بسته-بندی
 روکش حرارتی جمع شونده یا پلاستیک شیرینگ حرارتی ، نوعی لوله های پلاستیکی جمع شونده هستند که به منظور …

محافظت و نگهداری از مواد غذایی با سلفون

همانطور که قبلا ذکر شد ، مشما بسته بندی می‌ تواند از تماس محصولات با اکسیژن محافظت کرده و از خراب شدن آن جلوگیری کند . علاوه بر آن ، بسته بندی مناسب همچنین می‌تواند از غذا و سایر محصولات درون بسته‌ بندی در برابر انواع آلودگی‌های خارجی محافظت کند . در طول تولید و حمل و نقل کالا موارد بسیاری وجود دارد که ممکن است در صورت تماس با مواد غذایی ، آن‌ ها را غیر قابل فروش یا نامناسب برای مصرف کند . استفاده از رول سلفون از این کار جلوگیری می‌کند . یک لایه نازک از مشما بسته بندی می‌تواند از تماس این آلاینده‌ها با ماده غذایی محصور جلوگیری کند . این مزیت فیلم سلفون بسته بندی و یا به عبارتی رول پلاستیک بسته بندی منجر به کاهش اتلاف مواد غذایی در طولانی مدت می‌شود و یک راه حل بسته بندی مناسب و اقتصادی ایجاد می‌کند . اگرچه برخی تصور می‌كنند كه جمع كردن مواد غذایی غیر ضروری است ، اما سلفون بسته بندی در واقع نقش بسیار مهمی در كاهش ضایعات مواد غذایی دارد . معمولا سلفون از رسیدن اکسیژن به محصول موجود در داخل ظروف و یا به عبارتی اکسید شدن غذا ، جلوگیری می‌کند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *