فیلم‌ نایلونی

فیلم‌ نایلونی پلاستیک‌ ها که از مواد اولیه پلی اتیلن تهیه می‌ شوند، به صورت رول‌ های نازک عرضه می‌ شوند تا در صنایع مختلف استفاده شوند.


پلاستیک‌ ها که از مواد اولیه پلی اتیلن تهیه می‌ شوند، به صورت رول‌ های نازک عرضه می‌ شوند تا در صنایع مختلف استفاده شوند. این رول‌ های نازک به عنوان فیلم نایلونی یا فیلم پلی اتیلن شناخته می‌ شوند. فیلم‌ نایلونی پلی اتیلن به عنوان مواد اولیه برای تولید انواع محصولاتی مانند نایلون‌ های دسته دار، نایلکس، پلاستیک حباب دار، سفره یکبار مصرف، کیسه‌ های فریزر و همچنین نایلون‌ های عریض کشاورزی و گلخانه‌ای استفاده می‌ شوند.

فیلم‌ نایلونی ۵ لایه

این فیلم نایلونی یکی از فناوری‌ های جدید در صنعت تولید پلاستیک است. فیلم ۵ لایه دارای کاربردهای متنوعی است و یکی از آن‌ها بسته‌بندی محصولات است. این نوع نایلون به دلیل داشتن ۵ لایه، مقاومت بالایی دارد و بنابراین برای صنایعی که به پلاستیکی مستحکم نیاز دارند، گزینه‌ای مناسب است. کاربردهای فیلم ۵ لایه عبارتند از:

 • شیرینگ
 • پوشش گلخانه
 • نایلون ساختمانی و صنعتی
 • نایلون مالچ
 • نایلون ضدعفونی

فیلم نایلونی ۵ لایه با استفاده از ۵ لایه مختلف در فرآیند اکستروژن تولید می‌شود. در این فرآیند، رزین‌ های مختلف به یکدیگر متصل می‌شوند و فیلم ۵ لایه شکل می‌ گیرد. ترکیب این لایه‌ های مختلف باعث بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی این فیلم‌ ها می‌ شود و از این ویژگی‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقاومت بالا در برابر پارگی.
 2. جلوگیری از ورود اکسیژن و رطوبت.
 3. مانع ورود نور.
 4. مقاومت در برابر گرما.

استفاده از فیلم نایلونی ۵ لایه در صنایع مختلف، به ویژه در صنعت کشاورزی، به شدت گسترش یافته است. این نوع نایلون در بسیاری از فرآیند های کشاورزی مانند صرفه‌ جویی در مصرف آب، کنترل علف‌ هرز، دفع آفات، توسعه ریشه و غیره مورد استفاده قرار می‌ گیرد. علاوه بر صنعت کشاورزی، این نایلون به دلیل مقاومت مناسب، در صنعت دامپروری و ساختمانی نیز کاربرد دارد.

فیلم پلی اتیلن در تهران
فیلم پلی اتیلن در تهران یکی از پرکاربرد‌ترین پلاستیک ها در صنایع گوناگون است که از فیلم‌های آن در صنعت بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی صنعتی، پوشش، کشاورزی و… استفاده می شود.

فیلم‌ نایلونی ۳ لایه

فیلم ۳ لایه یکی از فیلم‌ های محبوب در صنایع مختلف است و نسبت به سایر نایلون‌ ها به سرمایه کمتری نیاز دارد. با استفاده از ماشین‌ ها، می‌توانید این فیلم را به شکل‌ های مختلفی تولید و عرضه کنید. این فیلم به دلیل ویژگی‌ های زیر یکی از گزینه‌ های مناسب برای صنعت بسته‌ بندی محصولات است:

 1. دوخت پذیری مناسب.
 2. مقاومت بالا با ضخامت کمتر.
 3. چسبندگی کمتر لایه‌ های داخلی نسبت به نوع معمولی.
 4. ضریب اصطکاک بالا.

این ویژگی‌ ها باعث شده است که فیلم ۳ لایه در صنعت بسته‌ بندی کاربردهای متنوعی داشته باشد. به عنوان مثال، از آن برای بسته‌ بندی انواع گرانول محصولات پتروشیمی، مواد پودری شیمیایی و کودها، مواد غذایی، شکر، آرد، برنج، مواد معدنی، پودر شوینده و هر نوع ماده‌ای که به صورت پودر و گرانولی استفاده می‌ شود، استفاده می‌ شود.

فیلمهای نایلونی دو لایه

فیلم دو لایه یک نوع فیلم است که توسط دو نوع پلاستیک به وسیله دو اکسترودر تولید می‌ شود. این نوع فیلم با استفاده از انواع مختلفی از رنگ‌ دانه‌ ها ساخته م ی‌شود. معمولاً این فیلم برای بسته‌ بندی محصولاتی که نیاز به پوشش کشسان و مانع از خورشید دارند، استفاده می‌ شود. فیلم دو لایه با اصطکاک و چسبندگی بالا در ضخامت و عرض‌های متفاوت به بازار عرضه می‌ شود. از این فیلم می‌ توان در تولید سفره، کیسه‌ های دسته‌ دار، نایلون‌ های زیپ‌ دار و…بهره برد. همچنین، این فیلم نایلونی در رنگ‌ های مختلف قابلیت چاپ طرح را نیز داراست. با توجه به اینکه فیلم دو لایه با ضخامت و عرض‌های متفاوت تولید می‌ شود، شما می‌ توانید بر اساس نیاز خود، عرض، ضخامت و طرح دلخواه را سفارش دهید.

تاثیر فیلم پلی اتیلن در کشاورزی

فیلم‌ های پلیمری سالیان زیادی است که توسط کشاورزان استفاده می‌ شود. و به آن‌ ها این امکان را می‌ دهد که زمین‌ های خشک و بی حاصل را به زمین‌ های پربار تبدیل کنند و سرعت رشد محصولات را افزایش دهند. استفاده از فیلم‌ های پلی اتیلن نه تنها در رشد محصولات به کشاورزان کمک می‌ کند، بلکه باعث می‌ شود در بسیاری از هزینه‌ ها صرفه جویی شود. انواع فیلم پلی اتیلن کشاورزی عبارت است از:

 • فیلم‌های مالچ
 • فیلم بسته بندی سیلاژ
 • فیلم ضدعفونی کننده
 • پوشش گلخانه و تونل
 • رول آبیاری
 • پوشش انگور و دسته موز

جمع بندی

فیلم‌ نایلونی در انواع مختلف و با تعداد لایه‌ های گوناگون به بازار عرضه می‌ شوند. برای مثال، صنایع مختلف از فیلم‌ های ۲ لایه، ۳ لایه و ۵ لایه نایلونی برای بسته‌ بندی محصولات خود استفاده می‌ کنند. هر نوع فیلم پلی‌ اتیلنی کاربردهای خاص خود را دارد. کشاورزان در سال‌ های اخیر با استفاده فزایده از این نوع فیلم‌ ها رو به‌ رو بوده‌ اند. استفاده از فیلم نایلونی منجر به کاهش هزینه‌ ها و حفظ منابع و انرژی می‌ شود. بنابراین، این انتخاب به صرفه برای رشد و حفظ محصولات کشاورزان است. همانطور که اشاره شد، استفاده از برخی افزودنی‌ ها تأثیر قابل توجهی در ایجاد خواص جدید در این فیلم‌ ها دارد. شما می‌ توانید فیلم‌ ها را با ترکیبات مختلف افزودنی‌ ها، در رنگ، عرض، وزن و ضخامت متنوع تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *