فیلم پلی اتیلن سه لایه

فیلم پلی اتیلن سه لایه از روی هم گذاشتن و پرس کردن سه لایه نایلون روی هم تولید شده و با این وجود ضخامت کمی نیز دارد . این نوع فیلم در ...


فیلم پلی اتیلن سه لایه از روی هم گذاشتن و پرس کردن سه لایه نایلون روی هم تولید شده و با این وجود ضخامت کمی نیز دارد . این نوع فیلم در انواع بسته بندی ها مورد استفاده قرار می گیرد . با توجه به دوام بالاتر سه لایه نسبت به انواع تک لایه ، استفاده از آن ها در محل های مختلف همانند گلخانه ها از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر خواهد بود . هم چنین می توان برای بسته بندی اقلام سنگین وزن از آن استفاده کرد .

فیلم پلی اتیلن سه لایه

همان طور که از نام فیلم سه لایه پیداست ، این نوع فیلم ها از سه لایه تشکیل می شوند و به همین دلیل مقاومت بالایی دارند . پلی‌ اتیلن یک نوع پلیمر و از پرکاربرد ترین پلاستیک ها در جهان است که از آن در صنعت بسته بندی ، بسته بندی پوشک بچه و بسیاری دیگر از محصولات مصرفی استفاده می شود . پلی اتیلن می تواند به صورت الیاف مصنوعی شکافته یا ریسیده شود و یا طوری تغییر حالت دهد که خاصیت ارتجاعی یک لاستیک را داشته باشد . تمامی انواع بسته بندی های نایلونی همانند سلفون ، استرچ ، نایلون و … همگی بر پایه پلی اتیلن هستند . علاوه بر فیلم پلی اتیلن سه لایه ، فیلم پلی اتیلن تک لایه هم موجود است . دستگاه تولید نایلون یا همان پلی اتیلن سه لایه تفاوت زیادی با مدل های تک لایه دارد ، زیرا نمونه های سه لایه از سه ماردون رد شده و روی یکدیگر پرس می شود که دارای ضخامت کم اما مقاومت بالایی است از همین رو بعد از تولید و رول کردن نایلون می توان با دوخت آن را به هر نوع بسته بندی تبدیل کرد که مقاومت بالایی دارد . مشخصاً انواع سه لایه نسبت به انواع تک لایه مقاومت بیش تری داشته و دوام بالاتری در برابر فشارهای وارده از خود نشان می دهند .

فیلم پلی اتیلن سه لایه چیست ؟
پلاستیک‌ ها که از مواد اولیه پلی اتیلن تهیه می‌ شوند، به صورت رول‌ های نازک عرضه می‌ شوند تا در صنایع مختلف استفاده شوند. این رول‌ های نازک به عنوان فیلم نایلونی یا فیلم پلی اتیلن شناخته می‌ شوند. فیلم‌ نایلونی پلی اتیلن به عنوان مواد اولیه برای تولید انواع محصولاتی مانند نایلون‌ های دسته دار، نایلکس، پلاستیک حباب دار، سفره یکبار مصرف، کیسه‌ های فریزر و همچنین نایلون‌ های عریض کشاورزی و گلخانه‌ای استفاده می‌ شوند.

کاربرد فیلم سه لایه

بعد از این که فیلم پلی اتیلن سه لایه و یا تک لایه تولید و رول شد می توان آن را با توجه به نیاز مورد مثل بسته بندی یا هر کاربرد دیگری استفاده کرد ، برای مثال به دلیل مقاومت بالای نمونه های سه لایه می توان از آن برای بسته بندی های برنج و حبوبات یا دیگر غلات سنگین وزن استفاده کرد . یکی دیگر از کاربرد های پلی اتیلن سه لایه که می توان به آن اشاره کرد نایلون های سه لایه گلخانه ای است که به عنوان سقف و دیوار گل ها مورد استفاده قرار می گیرد و از استحکام و طول عمر بسیار بالاتری نسبت به نمونه های تک لایه برخوردار است . اغلب بسته بندی های مواد غذایی و برخی از کالا ها به صورت چند لایه برای افزایش مقاومت و کیفیت طراحی و تولید می شوند که فیلم پلی اتیلن سه لایه به عنوان لایه ضخیم در تمامی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد . اصولا همه ی بسته بندی های انعطاف پذیری که در بازار مشاهده می کنید با استفاده از فیلم پلی اتیلن تولید شده اند . در مورد قیمت فیلم های پلی اتیلن هم باید بگوییم که  تک لایه یا هر چند لایه بودن فیلم ها تاثیری در قیمت ندارد ، بلکه قیمتشان به صورت فله ای و کیلوگرمی حساب می شود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *